dr Magdalena Lazar
Magdalena Lazar (1986)
W latach 2006-2012 studiowała na wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – dyplom magisterski ze specjalizacji Obrazowanie Cyfrowe w pracowni profesora Waldemara Węgrzyna. W latach 2010-2011 uczyła się w klasie Christiane Möbus na University of the Arts (UdK) w Berlinie. W 2019 roku obroniła pracę doktorską pod tytułem „Biały dzień całą noc” pod kierunkiem dr hab. Adama Panasiewicza na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Na Wydziale Sztuki prowadzi zajęcia z zakresu Grafiki Cyfrowej.
W swojej twórczości odwołuje się często do prawdziwych wydarzeń, w które trudno uwierzyć oraz poddaje w wątpliwość sztywne struktury.
Prace Magdaleny Lazar były pokazywane na wielu polskich i zagranicznych wystawach, m.in. w: Bunkrze Sztuki, MOCAK i Cricotece w Krakowie, BWA w Katowicach, BWA w Tarnowie, MS2 w Łodzi, Galerii Centrala w Birmingham (UK), MeetFactory w Pradze(CZ), Chongqing Dimensions Art Centre (DAC) w Chinach, Album Arte w Rzymie oraz Institut fur Alles Mögliche czy galerii Exgirlfriend w Berlinie. Swoją działalność poszerza o praktyki kuratorskie. Dotychczas była kuratorem wystawy „Motion vs rest” w Chongqing Dimensions Art Centre (DAC) w Chinach, „What we do in the shadows” w Galerii Widna oraz wystaw w niszowej galerii SM Dębniki.
Jej utwór „Atomy” został opublikowany w wirtualnej bibliotece Narodowego Instytutu Wizualnego (Ninateka).
Zarządzaj zgodami plików cookie
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.